Płytki czy tarasy drewniane?

To bardzo często spotykany dylemat wśród osób urządzających otoczenie wokół domu. Tarasy drewniane zdecydowanie stawia się na pierwszym miejscu i poleca je wszystkim mieszkańcom Krakowa. Sporo osób przyzwyczaiło się do widoku płytek kamiennych wokół domu, następnie montuje je u siebie, po czym narzeka na niewłaściwe położenie przez fachowca, chwasty między fugami czy też odkształcanie się płyt. Takich problemów unikniemy decydując się na tarasy drewniane. Kraków nadal pamięta stare domy otoczone solidnymi gankami z drewna. Takie konstrukcje potrafiły przetrwać kilka pokoleń rodziny, która mieszkała w danym domu!

Obecnie mamy do wyboru jeszcze bardziej trwałe materiały niż w przeszłości. Do budowy tarasów drewnianych w Krakowie wykorzystuje się przede wszystkim drewno egzotyczne, niektóre firmy proponują również bardzo odporne deski kompozytowe oraz poddawane obróbce termicznej thermo – drewno. Trudno narzekać na brak wyboru, jeśli marzy nam się drewniany taras.

Warto również pamiętać o wrażeniu przytulności i ciepła, które daje takie rozwiązanie. O wiele przyjemniej wychodzi się boso na tarasy drewniane niż na chłodne kafelki. Wystarczy przejść się po własnym domu, żeby zauważyć tą różnicę. Postaw na solidne drewno!