Jakie są ceny montażu tarasów drewnianych ?

W największych polskich miastach, do których z pewnością można zaliczyć Kraków, tarasy drewniane dostępne są w bardzo wielu różnych wariantach. W ofercie  wielu firm można znaleźć tarasy wykonane z bardzo różnorodnych materiałów. Dzięki temu każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Tarasy drewniane w Krakowie wykonywane są bardzo często z europejskich gatunków, takich jak świerk czy modrzew. Taki materiał jest znacznie tańszy niż gatunki egzotyczne. Te z kolei cechują się o wiele większą trwałością i odpornością na szkodliwe warunki, takie jak wilgoć, wysokie temperatury czy ostre promienie słoneczne. Tarasy drewniane – Kraków będzie tu bardzo dobrym przykładem – wykonane z egzotycznego drewna są niebywale trwałe i w niezmienionym stanie mogą przetrwać przez bardzo wiele lat.

W skład ceny tarasu drewnianego w Krakowie wchodzi jednak nie tylko cena materiału, a więc wykorzystywanego drewna, ale również koszt samego montażu, a więc koszt robocizny. Jej wysokość może być bardzo różna i w dużej mierze zależy od wielkości tarasu oraz lokalizacji.

Tarasy drewniane – Kraków – materiały Koszt materiału dla 20 m.kw. tarasu Koszt konstrukcji Koszt robocizny
Deski z drewna świerkowego 1200 zł 820 zł 1600 zł
Deski ze świerka skandynawskiego 1920 zł 820 zł 1600 zł
Deski z modrzewiu syberyjskiego 2400 zł 820 zł 1600 zł
Deski z egzotycznego drewna tatajuba 4000 zł 820 zł 1600 zł
Deski z egzotycznego drewna cumaru 5000 zł 820 zł 1600 zł