maj

W zdecydowanej większości wielu ogrodów znajdują się trawniki. Kraków to nie wyjątek. Tu także można spotkać wiele pięknie wypielęgnowanych ogrodów. Kompleksowymi usługami w tym właśnie zakresie zajmuje się wiele popularnych w tym mieście i cenionych firm.

Aby trawniki wyglądały nienagannie, wymagają wiele pracy i czasu. W Krakowie można na wielu podwórkach i w miejscach publicznych znaleźć trawniki równe, widocznie starannie zadbane, które pomimo swojej prostoty stają się prawdziwymi ozdobami miejsc, w jakich się znajdują. Nie każdy ma jednak czas na to, aby móc odpowiednio dbać o takie trawniki. Kraków może się natomiast poszczycić dość dużą i bardzo urozmaiconą liczbą miejsc, w których można zamówić wysokiej klasy profesjonalne wykonywanie takich właśnie zleceń, jak strzyżenie trawników i wiele innych.

Usługi, jakie oferują wspomniane firmy, są bardzo różnorodne. Wiele z nich to podstawowe strzyżenie, sianie czy pielęgnacja. Czasem jednak potrzebne są nieco bardziej zaawansowane i trudniejsze usługi, jakie także można znaleźć.

Rodzaj usługi – trawniki – Kraków – przykłady Orientacyjne ceny za trawniki (Kraków – przykłady)
Sianie trawnika na płaskim terenie 1 – 5 zł/m²
Trawnik z rolki na terenie płaskim 5 – 12 zł/m²
Wertykulacja trawnika 0,25 – 0,8 zł/m²
Koszenie trawnika kosiarką spalinową wraz z wywiezieniem trawy 0,4-0,8 zł/m²
Koszenie trawnika kosą spalinową wraz z wywiezieniem trawy 0,6 – 2 zł/m²
Grabienie trawy 0,3 – 0,6 zł/m²