maj1

W miejscach publicznych, parkach, na placach zabaw, w otoczeniu różnych budynków, także w przydomowych ogrodach – w każdym z tych miejsc obecne są trawniki. Kraków to jedno z największych polskich miast i bez problemu można je tu spotkać praktycznie na każdym kroku. Ich pielęgnacją często zajmuje się firmy zakładające ogrody, wiele podobnych firm, a w wielu przypadkach także osoby prywatne.

Trawniki, jakie można spotkać w Krakowie, wydają się być bardzo proste w pielęgnacji. Tymczasem wymagają one bardzo wiele czasu i pracy, a przede wszystkim regularnej pielęgnacji, aby przez cały rok wyglądały jak najlepiej. Nie jest to zadanie najłatwiejsze, a często również czasochłonne. Dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się na zlecenie tych zadań profesjonalnym firmom z Krakowa, których pracownicy znają się doskonale na pielęgnacji trawników.

Opisane wyżej firmy zajmują się nie tylko trawnikami, ale pielęgnacją ogrodów w ogóle. W ich asortymencie można zatem znaleźć również wycinkę starych drzew, pielenie rabat i bardzo wiele innych usług. Wszystkie one pozwalają na uzyskanie jak najlepszych efektów.

Rodzaj usługi – trawniki – Kraków – przykłady Orientacyjne ceny za trawniki (Kraków – przykłady)
Nawożenie trawnika 0,4 0,7 zł/m²
Ułożenie siatki przeciw kretom 3 – 8 zł/m²
Wyrównanie terenu 3 – 10 zł/m²
Przygotowanie systemu nawadniania do zimy 25 – 40 zł/sekcja
Pielęgnacja – wizyta jednorazowa 300 zł
Miesięczna pielęgnacja (nawożenie, pielenie itd.)składająca się z 4 wizyt ok. 1000 zł