malus-maj

Bardzo dobrym i na pewno bardzo wygodnym rozwiązaniem na zagospodarowanie większych terenów wydają się być trawniki. Kraków lub inne równie duże miasta mogą być świetnym przykładem takich właśnie rozwiązań stosowanych w bardzo wielu miejscach. Do pielęgnacji takich trawników i innych terenów zielonych warto wynająć profesjonalną firmę, która świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie.

Systematyczna, całoroczna pielęgnacja trawnika to z pewnością zajęcie dla profesjonalistów. Wiąże się ono jednak z pewnymi kosztami, które trzeba będzie ponieść. Koszty te związane są nie tylko z pielęgnacją, ale już z samym założeniem takiego trawnika w Krakowie lub jakimkolwiek innym miejscu.

Koszty założenia trawnika zależą w dużej mierze od jego powierzchni, także od ukształtowania i kształtu działki, na jakiej ma się taki trawnik znaleźć, ale również od bardzo wielu innych czynników. Każda z firm działających w Krakowie i zajmujących się właśnie trawnikami szacuje te koszty na samym początku współpracy.

Etap powstawania – trawniki – Kraków Ceny – trawniki (Kraków – przykłady dla 500 m.kw.)
Nasiona trawy do posiania ok. 250 zł
Robocizna – posianie trawy ok. 4000 zł
System nawadniania trawnika wraz z robocizną ok. 6000 zł
Położenie trawy z rolki ok. 11500 zł

Powyższe ceny mogą się różnić w zależności od firmy wykonawczej, lokalizacji oraz wielu czynników. Można zdecydować się np. na nasiona z niższej półki cenowej lub tej najwyższej.