Jakie są najlepsze tarasy drewniane?

Bardzo wiele osób decyduje się na tarasy drewniane. Kraków posiada mnóstwo różnego rodzaju firm oferujących tego rodzaju tarasy, dzięki czemu każdy może wybrać jak najlepsze rozwiązanie dla siebie. [L] oraz inne firmy cieszą ie bardzo dużym powodzeniem.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym w tarasach drewnianych są oczywiście deski drewniane. W Krakowie bardzo popularne są deski z drewna świerkowego, które są przede wszystkim najtańsze z dostępnych na rynku. O wiele droższe są egzotyczne tarasy drewniane. Kraków również może się pochwalić sporą liczbą formą wykonujących takie właśnie tarasy. Egzotyczne gatunki drewna są o wiele droższe niż świerk czy modrzew, ale za to cechują się o wiele większą wytrzymałością. Są bardzo twarde, a więc odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto takie tarasy drewniane są bardzo odporne na wodę, wilgoć i wiele innych szkodliwych czynników.

Wybór materiału na tarasy drewniane zależy przede wszystkim od możliwości finansowych osób z Krakowa. Jeśli kogoś na to stać, może sobie pozwolić na bardzo drogie, ale u bardzo wytrzymałe tarasy wykonane z gatunków egzotycznych.

Materiały – tarasy drewniane – Kraków Przykładowa cena za taras o powierzchni około 20 metró kwadratowych
Deski z drewna świerkowego 1200 zł
Deski ze świerka skandynawskiego 1920 zł
Deski z modrzewiu syberyjskiego 2400 zł
Deski z egzotycznego drewna tatajuba 4000 zł
Deski z egzotycznego drewna cumaru 5000 zł

Powyższe ceny zależnie od lokalizacji mogą się nieco różnić.