Dlaczego warto wybrać tarasy drewniane?

Zdecydowana większość projektów domów na nowych osiedlach obejmuje budowę słonecznego i przestronnego tarasu drewnianego. Od nas zależy jednak sposób wykończenia tego miejsca i nadanie mu odpowiedniego charakteru pasującego do domu i ogrodu. Klienci [L] tarasom drewnianym poświęcają coraz więcej uwagi, często wybierając je zamiast jakże jeszcze niedawno popularnych w Krakowie podłóg z płytek kamiennych. Można jednak nadal zauważyć pewien sceptycyzm i nieufność względem drewna, wiele osób wątpi w jego trwałość i odporność. Nie warto jednak przejmować się tym jak bardzo odporne są klasyczne tarasy drewniane. Kraków udowadnia, że nie będziemy żałować takiego wyboru. Nie zapominaj, że ten surowiec od pokoleń służył naszym przodkom za surowiec budowlany.

Dlaczego warto wybrać tarasy drewniane? Kraków wymienia najważniejsze zalety:

  • Jeśli tylko zdecydujemy się na solidny rodzaj drewna, to na pewno będziemy mogli cieszyć się trwałością konstrukcji przez lata. Warto w tym wypadku stawiać na mocne drewno egzotyczne lub gatunki wzmacniane w procesie obróbki. Z płytkami wbrew pozorom jest o wiele więcej problemów.

  • Wyjście na bosaka na taras drewniany na pewno jest o wiele przyjemniejsze niż w przypadku chłodnego kamienia.

  • Drewno prezentuje się o wiele szlachetniej, daje również poczucie przytulności. Większość rodzin z Krakowa spędza sporo czasu na swoich tarasach drewnianych właśnie ze względu na ich z natury rodzinny charakter.

Jaki taras będzie najlepszy?

Bardzo dużą popularnością w wielu polskich miastach cieszą się tarasy drewniane. Kraków może stanowić doskonały przykład takiego właśnie miejsca, gdzie właśnie one są najczęściej wybierane. Wiele firm zajmuje się montażem takich właśnie tarasów.

Tarasy drewniane cieszą się w Krakowie tak dużym powodzeniem nie bez powodu. Na pierwszy rzut oka widać, że po prostu bardzo dobrze się prezentują. Taki taras wygląda bardzo stylowo, elegancko, łatwo można także do niego dopasować różnego rodzaju meble. Ponadto tarasy drewniane – Kraków posiada wiele tego przykładów – cechują się bardzo dużą wytrzymałością, która jest tym większa, im lepszy rodzaj drewna zostanie do nich wybrany.

Różna może być cena takich tarasów drewnianych w Krakowie i zależy on w dużej mierze także od wybranego do nich drewna. Najdroższe jest drewno egzotyczne. Rodzime gatunki, takie jak np. świerk są znacznie tańsze.

Jeśli zatem interesują cię tarasy drewniane, Kraków na pewno pozwoli ci na znalezienie jak najlepszej oferty, a wybór ten możesz jak najlepiej dopasować do swojego gustu, swoich potrzeb, jak również możliwości finansowych.

Rodzaj tarasu drewnianego w Krakowie Cena przy powierzchni tarasu ok. 20 m.kw.
Deski świerkowe 3620 zł
Świerk skandynawski 4340 zł
Modrzew syberyjski 4820 zł
Egzotyczne drewno tatajuba 6420 zł
Egzotyczne drewno cumaru 7420 zł

Powyższe ceny zawierają zarówno koszty materiału, jak i robocizny. Zależnie od miasta mogą się one oczywiście zmieniać i w każdym miejscu być nieco odmienne.

Jaka jest cena systemów nawadniania?

W dużych miastach, w tym także w Krakowie, można znaleźć całe mnóstwo firm zajmujących się zakładaniem profesjonalnych systemów automatycznego nawadniania ogrodów, działek czy trawników. Z usług naszej oraz wielu innych firm z tej branży korzysta bardzo wiele osób.

Jeśli chodzi o to, ile kosztuje takie nawadnianie, Kraków udowadnia, że jest cena ta może być dość zmienna. Zależna jest bowiem od bardzo wielu czynników. Duże znaczenie ma przede wszystkim rozmiar działki. Im jest ona większa, tym niższa jest cena za metr kwadratowy takiego systemu. Ponadto bardzo duże znaczenie ma także kształt działki. Najtańsze są działki prostokątne, ponieważ na nich najprościej można rozłożyć wszystkie elementy systemu. W przypadku takiej usługi jak właśnie nawadnianie, Kraków może być bardzo dobrym przykładem tego, jak duży wpływ na cenę może mieć także ukształtowanie terenu, jak również ciśnienie wody i dostęp do niej oraz mnóstwo innych czynników. Podane poniżej ceny są mocno orientacyjne i każdy przypadek, każdy ogród może kosztować nieco inaczej. Oczywiście o ostatecznej cenie poinformuje nas przedstawiciel wynajętej firmy. Musi on sam zobaczyć działkę, sprawdzić różne podłącza i oszacować cenę za taką usługę.

Obszar działki – nawadnianie (Kraków) – przykłady Orienatycyjna cena za nawadnianie w Krakowie
Do 500 m² Od 10 do 16 zł za m²
Do 1000 m² Od 6 do 15 zł za m²
Do 2000 m² Od 4 do 11 zł za m²
Do 3000 m² Od 4 do 9 zł za m²
Boiska, trawniki lub pola golfowe 5 zł za m²

Czemu służy nawadnianie trawników?

Aby trawniki, boiska czy pola golfowe wyglądały cały czas nienagannie, konieczna jest ich stała pielęgnacja, w skład której wchodzi przede wszystkim nawadnianie. Kraków jako jedno z największych polskich miast może się pochwalić bardzo dużą bazą firm oferujących takie właśnie usługi. Przedstawiciel informuje, że z usług tych korzysta bardzo wiele zainteresowanych nimi osób.

Nawadnianie jest niezwykle istotne w poprawnej pielęgnacji dużych terenów trawiastych, takich jak właśnie trawniki czy boiska w Krakowie. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest założenie takiego automatycznego systemu, który wyręczy nas w codziennej pracy. Taki system sam automatycznie dobiera odpowiednią ilość wody, a my nie musimy się na tym na co dzień zajmować. To bez wątpienia bardzo wygodny sposób na takie nawadnianie (Kraków jest tego bardzo dobrym przykładem). Wpływ na cenę takiego systemu może mieć wiele czynników, takich jak choćby kształt i powierzchnia działki. Jest wiele firm zajmujących się tego rodzaju usługami.

Usługi takie jak nawadnianie (Kraków-przykłady) Cena za usługi w Krakowie (np. nawadnianie)
Wertykulacja trawnika Od 1 zł/m²
Koszenie wysokiej trawy kosą spalinową Od 0,5 do 0,75 zł/m²
Nawożenie trawnika Od 0,5 do 1 zł/ m²
Nawożenie roślin Od 0,5 do 1 zł/ m²
Usuwanie starych drzew i korzeni Od 30 zł/sztuka
Przygotowaie systemu nawadniającego na zimę Od 10 zł za sekcję
Całoroczna konserwacja ogrodu Od 5 zł/m²
Pielenie rabat Od 0,3 do 1 zł/m²

Jak dbać o ogród?

Jak dbać o ogród?

Osoby posiadające ogród lub działkę, muszą o te swoje pasje jak najlepiej dbać. W tym celu konieczne jest stosowanie bardzo wielu zabiegów, takich jak nawożenie czy też nawadnianie. Kraków to bardzo duże polskie miasto, gdzie bez większego problemu można znaleźć wiele profesjonalnych firm zajmujących się takimi właśnie systemami. Z usług  korzysta bardzo wiele osób.

Nawadnianie to nie jedyna usługa, jaką oferują firmy z Krakowa. Poza tym w trakcie pielęgnacji ogrodu ważne jest również pielenie rabat, odpowiednie nawożenie, a także wiele innych czynności. Jeśli natomiast chodzi o nawadnianie, Kraków może się pochwalić bardzo wieloma firmami, które zakładają automatyczne systemy nawadniające, dzięki którym pielęgnacja trawników czy ogrodów jest znacznie łatwiejsza. Nie tylko zresztą w Krakowie, ale także bardzo wielu innych polskich miastach, mniejszych lub większych można znaleźć takie profesjonalne firmy, oferujące wysokiej jakości usługi, takie jak nawadnianie jak nawożenie.

Usługi takie jak nawadnianie (Kraków-przykłady) Cena za usługi w Krakowie (np. nawadnianie)
Wertykulacja trawnika Od 1 zł/m²
Koszenie wysokiej trawy kosą spalinową Od 0,5 do 0,75 zł/m²
Nawożenie trawnika Od 0,5 do 1 zł/ m²
Nawożenie roślin Od 0,5 do 1 zł/ m²
Usuwanie starych drzew i korzeni Od 30 zł/sztuka
Przygotowaie systemu nawadniającego na zimę Od 10 zł za sekcję
Całoroczna konserwacja ogrodu Od 5 zł/m²
Praca pilarką łańcuchową Od 50 zł/roboczogodzina
Wycinka drzew Od 100 zł/sztuka
Pielenie rabat Od 0,3 do 1 zł/m²

Pielęgnacja ogrodu

Wiem, że ogrody mają swoje wady. Jednak według mnie liczba zalet jest o wiele większa. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad wybraniem firmyi inwestycją w ogród, to ten wpis prawdopodobnie rozwieje twoje wątpliwości. Wiele korzyści mają ogrody. Warszawa jest miastem, gdzie te korzyści stają się jeszcze bardziej widoczne.

Korzyści z wybrania zielonych dachów

Stanowi miejsce wypoczynku. W przypadku większych budynków takich jak Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie jest to świetny sposób rekreacji. Jednak nawet posiadając zielony dach w domu można na nim miło spędzić chwile.
Zapobiega stratom ciepła. Dzięki temu zimą twój dom dłużej pozostaje ciepły, a latem wolniej się nagrzewa.
Trzeba pamiętać, że ogrody są znacznie trwalsze niż dachy klasyczne. Dzięki czemu większa inwestycja może się zwrócić na przestrzeni długoterminowej.
W kontekście Warszawy warto wspomnieć o zielonych dachach i ich wpływie na powietrze. ogrody produkują tlen i zmniejszają zanieczyszczenie powietrza. Dlatego posiadając taki zielony dach dokładasz swoją cegiełkę do dbania o jakość powietrza w stolicy.
Ponadto ogrody tłumią dobrze hałas.
To wszystko sprawia, że wybranie zielonego dachu według mnie jest dobrym pomysłem. Jeżeli rozważałeś taką opcję, to według mnie warto się na nią zdecydować, ponieważ zalety wygrywają z wadami.