Dlaczego warto wybrać tarasy drewniane?

Zdecydowana większość projektów domów na nowych osiedlach obejmuje budowę słonecznego i przestronnego tarasu drewnianego. Od nas zależy jednak sposób wykończenia tego miejsca i nadanie mu odpowiedniego charakteru pasującego do domu i ogrodu. Klienci [L] tarasom drewnianym poświęcają coraz więcej uwagi, często wybierając je zamiast jakże jeszcze niedawno popularnych w Krakowie podłóg z płytek kamiennych. Można jednak nadal zauważyć pewien sceptycyzm i nieufność względem drewna, wiele osób wątpi w jego trwałość i odporność. Nie warto jednak przejmować się tym jak bardzo odporne są klasyczne tarasy drewniane. Kraków udowadnia, że nie będziemy żałować takiego wyboru. Nie zapominaj, że ten surowiec od pokoleń służył naszym przodkom za surowiec budowlany.

Dlaczego warto wybrać tarasy drewniane? Kraków wymienia najważniejsze zalety:

  • Jeśli tylko zdecydujemy się na solidny rodzaj drewna, to na pewno będziemy mogli cieszyć się trwałością konstrukcji przez lata. Warto w tym wypadku stawiać na mocne drewno egzotyczne lub gatunki wzmacniane w procesie obróbki. Z płytkami wbrew pozorom jest o wiele więcej problemów.

  • Wyjście na bosaka na taras drewniany na pewno jest o wiele przyjemniejsze niż w przypadku chłodnego kamienia.

  • Drewno prezentuje się o wiele szlachetniej, daje również poczucie przytulności. Większość rodzin z Krakowa spędza sporo czasu na swoich tarasach drewnianych właśnie ze względu na ich z natury rodzinny charakter.