Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kiedy warto zamontować odbojniki meblowe?

20 stycznia 2023 meble


Meble mogą powodować uszkodzenie różnych powierzchni i sprzętów lub mogą być uszkadzane przez nie. Jak temu zapobiegać?

W celu ochrony mebli oraz innych nawierzchni stosuje się powszechnie odbojniki meblowe. Zobacz, czym dokładnie są tego typu akcesoria przeznaczone do mebli i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na ich montaż.

Odbojniki meblowe – co to jest?

Odbojniki meblowe to gumowe lub piankowe podkładki, które umieszcza się w różnych częściach mebli, aby zapobiec zarysowaniu lub uszkodzeniu nawierzchni. Są również używane do zapobiegania rysowania się mebli oraz mogą poprawiać komfort ich użytkowania. 

Odbojniki można zastosować do szafek, szaf, krzeseł, biurek i innych rodzajów mebli. Zazwyczaj są pokryte klejem, co ułatwia ich aplikowanie i ewentualne usuwanie. Dostępne są również w różnych grubościach i do ich produkcji stosowane są także różne materiały, takie jak guma, silikon, korek, filc, aby pasowały do różnych rodzajów mebli. 

Ze względu na swoje właściwości odbojniki meblowe to proste i ekonomiczne rozwiązanie chroniące zarówno meble, jak i podłogi przed uszkodzeniem.

Kiedy warto zastosować odbojniki meblowe?

Odbojniki meblowe warto zastosować wtedy, gdy celem jest ochrona różnych powierzchni przed zniszczeniem. Kiedy warto je zamontować?

  • Ochrona mebli przed zniszczeniem – odbojniki meblowe mogą zapobiegać zadrapaniom i uszkodzeniom płyt meblowych i drewna, szczególnie wtedy, gdy meble są ustawione przy drzwiach, ścianach i stykają się z nimi podczas używania.
  • Redukcja hałasu – odbojniki meblowe mogą służyć do zmniejszania hałasu powodowanego przez otwierane i zamykane drzwi mebli.
  • Ograniczenie otwierania drzwi meblowych – kolejnym zastosowaniem, jakie mają odbojniki meblowe, jest możliwość ograniczenia otwierania mebli, na przykład wtedy, gdy są one umieszczone przy wartościowych czy delikatnych przedmiotach.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa – za pomocą odbojników można również podnieść poziom bezpieczeństwa podczas używania mebli, na przykład zapobiegać wypadaniu szuflad.

Jak zamontować odbojniki meblowe?

Montaż elementów takich jak odbojniki meblowe jest bardzo prosty, przy czym dużo będzie zależało od tego, w jaki sposób są one wykonane.

Bardzo często wykorzystuje się obecnie odbojniki meblowe silikonowe, które są wykonane z miękkiego, sprężystego silikonu. Są one z jednej strony pokryte warstwą samoprzylepną, dlatego też można je bardzo łatwo i szybko nałożyć na konkretne podłoże i zamocować.

Gdy natomiast konieczne jest zastosowanie innych typów odbojników, które mają dodatkowo ograniczać ruch drzwi czy szafek albo zapobiegać nadmiernemu otwieraniu się szafek, wtedy konieczne będzie już zamontowanie ich z wykorzystaniem narzędzi jak wiertarka i śrubokręt.

Gdzie sprzedawane są odbojniki meblowe?

Akcesoria te można kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów meblowych. Najszersza gama elementów takich jak odbojniki meblowe czeka w sklepach internetowych, które prowadzą sprzedaż akcesoriów pochodzących od różnych producentów.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sypialnia z duszą
Ogrodzenie panelowe
Co można wrzucić do worków Big Bag

Jesteś zainteresowany reklamą?