Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne krzewy do ogrodu

12 maja 2021 krzewy do ogrodu


W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie własnego ogrodu i jest to niezwykle korzystne rozwiązanie. Jednak warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować poprzez przemyślenie wyboru najciekawszych roślin. Wśród nich można na przykład wymienić krzewy do ogrodu. Dobrze jest zapoznać się z najbardziej popularnymi gatunkami.

Róża

Krzewy do ogrodu z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Wśród najpopularniejszych krzewów, które idealnie sprawdzą się w wielu ogrodach można przede wszystkim wymienić różę. Róża to roślina, która prezentuje się niezwykle korzystnie, a więc na pewno będzie stanowiła fantastyczny element dekoracyjny w przypadku każdego ogrodu, w którym się znajdzie. Róża ma dość wysokie wymagania glebowe. Dlatego warto jej zapewnić żyzną i przepuszczalną ziemię, a także słoneczne stanowisko. Wtedy na pewno będzie bardzo dobrze rosła.

Azalia japońska

Kolejną rośliną, która na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w wielu ogrodach z całą pewnością jest azalia japońska. Azalia uznawana jest za roślinę dość egzotyczną. Ma kwiaty oraz liście, które niezwykle korzystnie się prezentują wśród innych roślin. Azalia japońska to roślina, która najlepiej będzie rosła na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Oprócz tego dobrze sprawdzi się w glebie próchnicznej oraz przepuszczalnej, która ma kwaśny odczyn.

Bez lilak

Wśród najbardziej popularnych krzewów do ogrodu można również wymienić bez lilak, który pięknie się prezentuje w każdym ogrodzie. Bez może posiadać różne barwy, które idealnie się ze sobą komponują. Wśród nich można wymienić zarówno barwę białą, jak i kolor fioletowy. Bez lilak to roślina, która nie wymaga specjalnych warunków podczas uprawiania. Jednak warto bez posadzić na żyznej i nieco wilgotnej glebie. Wtedy z całą pewnością będzie najlepiej rósł. Dodatkowo w tym przypadku najlepsze będą stanowiska słoneczne z dużą ilością światła.

Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodowa to kolejny krzew, który bardzo dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie. Hortensja bardzo dobrze kwitnie i zazwyczaj pojawiają się na niej dość obfite kwiatostany. Mogą mieć one różne odcienie. Wśród nich wymienia się na przykład biel, róż lub fiolet. Hortensja ogrodowa najlepiej będzie rosła na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Oprócz tego powinno się umieścić tę roślinę na glebie żyznej oraz przepuszczalnej, a także nieco wilgotnej. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Jałowiec łuskowaty

Wśród różnych krzewów, które bardzo dobrze sprawdzą się w ogrodzie można również wymienić jałowiec łuskowaty. Jest to roślina iglasta, która niezwykle korzystnie się prezentuje. Jałowiec ma niebieskawe zabarwienie igieł, a także przyjmuje bardzo atrakcyjne formy. Na początku jest kulisty, a następnie może nawet przypominać gwiazdę. Jałowiec łuskowaty to krzew, który jest stosunkowo prosty w uprawie i mrozoodporny. Warto się nad nim zastanowić podczas urządzania swojego ogrodu.

Cis

Kolejną rośliną, która będzie doskonałym wyborem do ogrodu z całą pewnością jest cis. Cis jest krzewem długowiecznym, który na pewno będzie rósł w ogrodzie przez wiele długich lat. Dzięki temu będzie stanowił jego fantastyczną dekorację. Cis nie jest rośliną trudną w uprawie, dlatego bez większych problemów każdy powinien sobie z nią poradzić. Najlepszym wyborem będzie średnio żyzna gleba, a także wapienne podłoże. Poza tym w tym przypadku sprawdzą się zarówno stanowiska słoneczne, jak i takie, które znajdują się w półcieniu. Cis bardzo dobrze będzie się prezentował w towarzystwie innych krzewów iglastych, dlatego warto je odpowiednio rozmieścić w swoim ogrodzie.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jak urządzić ogród przed domem
basen ogrodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?