Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne drzewa do ogrodu

22 kwietnia 2021 drzewa do ogrodu


W obecnych czasach coraz większa ilość osób decyduje się na posiadanie własnego domu z ogrodem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak o swój ogród powinno się w szczególny sposób dbać oraz go pielęgnować. Dlatego warto się zastanowić nad tym, jakie rośliny najlepiej umieścić w swoim ogrodzie. Wśród nich wymienia się przede wszystkim drzewa do ogrodu. Dobrze jest zapoznać się z listą najbardziej popularnych okazów.

Judaszowiec kanadyjski

Wśród najbardziej popularnych drzew do ogrodu można przede wszystkim wymienić judaszowiec kanadyjski. Drzewo tego rodzaju nie osiąga zbyt dużych rozmiarów. Dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w praktycznie każdym ogrodzie. Judaszowiec kwitnie wiosną, od kwietnia do maja. W tym czasie niezwykle korzystnie się prezentuje i stanowi idealną ozdobę. Judaszowiec kanadyjski najlepiej będzie rósł na stanowiskach słonecznych, dlatego warto go na takich umieszczać. Jednak powinny być one osłonięte od wiatru.

Brzoza papierowa

Kolejną rośliną, która bardzo dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie z całą pewnością jest brzoza papierowa. Brzoza posiada stosunkowo jasną koronę, która idealnie się prezentuje wśród innych rodzajów roślinności. Drzewo może osiągnąć nawet dwadzieścia metrów wysokości i posiada stosunkowo duże liście. Najlepiej umieścić brzozę na stanowisku słonecznym, ponieważ w tym przypadku będzie najbardziej efektywnie rosła.

Surmia wielkokwiatowa

Surmia wielkokwiatowa również bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku ogrodów o różnym charakterze. Dlatego warto się zastanowić nad jej zasadzeniem. Drzewo może osiągnąć nawet piętnaście metrów wysokości i bardzo efektownie kwitnie. Najlepiej umieścić je na stanowisku słonecznym, które dodatkowo będzie osłonięte od wiatru. Dodatkowo warto zasadzić je na glebie, która będzie przepuszczalna oraz lekko wilgotna. Podczas zimy można okrywać młode drzewka przez mrozem.

Błotnia leśna

Wśród różnych drzew, które bardzo dobrze sprawdzą się w ogrodzie można również wymienić błotnię leśną. Jest to drzewo, które może osiągnąć nawet dwadzieścia pięć metrów wysokości, o ile będzie umieszczone na odpowiednim stanowisku. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się miejsca słoneczne lub częściowo zacienione. Oprócz tego błotnię leśną najlepiej uprawiać w glebach przepuszczalnych. Roślinę powinno się dodatkowo podlewać podczas suszy, ponieważ wtedy na pewno będzie bardzo szybko i efektownie rosła.

Głóg szkarłatny

Głóg szkarłatny to kolejne idealne drzewo do ogrodu, które na pewno bardzo dobrze się sprawdzi w tym miejscu. Jest to drzewo o charakterze dekoracyjnym, dlatego na pewno będzie cieszyć oczy zarówno domowników, jak i wszystkich osób, które je odwiedzają. Głóg szkarłatny najlepiej będzie rósł na jasnych stanowiskach, które będą w odpowiedni sposób oświetlone. Oprócz tego roślinę powinno się umieścić w glebie żyznej i przepuszczalnej, ponieważ będzie to dla niej najlepsze rozwiązanie.

Kasztanowiec czerwony

Wśród różnych drzew do ogrodu można wymienić również kasztanowiec czerwony. Drzewo może osiągnąć nawet piętnaście metrów wysokości. Bardzo korzystnie się prezentuje w wielu ogrodach, dlatego na pewno będzie trafionym wyborem. Kasztanowiec czerwony może rosnąć na różnych stanowiskach. Wśród nich wymienia się zarówno stanowiska słoneczne, jak i takie, które znajdują się w półcieniu. Jednak podłoże pod uprawę kasztanowca może być zróżnicowane i nie jest jasno określone. Drzewo dobrze znosi nawet zanieczyszczenia powietrza, dlatego jest stosunkowo proste podczas uprawy. Warto o tym pamiętać.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jak urządzić ogród przed domem
basen ogrodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?