Pomysły na nowoczesne ozdoby ogrodowe

Przydomowy ogród to wymarzona przestrzeń do wypoczynku czy spędzania czasu z bliskimi. Warto zaaranżować go tak, by nie tylko zapewniał komfort, ale też cieszył zmysły. Niezwykły klimat stworzą w ogrodzie ulubione rośliny w połączeniu z niebanalnymi dekoracjami. Jeśli dom utrzymany jest w stylu współczesnym, najlepsze będą te nowoczesne, współgrające z jego charakterem. Jak zaaranżować ogród w nowoczesnym wydaniu? Po jakie dekoracje sięgnąć i gdzie je kupić?

Jak urządzić ogród w stylu nowoczesnym?

Plan ogrodu zależy od jego wielkości, ekspozycji względem stron świata, a przede wszystkim – potrzeb mieszkańców domu. Dla jednych podstawową potrzebą będzie przydomowy ogródek, dla innych taras z meblami wypoczynkowymi i dużym stołem do serwowania posiłków dla rodziny i przyjaciół, dla jeszcze innych kącik do zabawy dla dzieci. Zastanawiając się nad aranżacją ogrodu, warto ustalić swoje potrzeby i zastanowić się, jak zagospodarować przestrzeń tak, by udało się je wszystkie spełnić. Plac zabaw dla dziecka najlepiej umieścić w półcieniu, leżak do opalania na nasłonecznionej części tarasu, kącik jadalniany na świeżym powietrzu najlepiej zadaszyć, by nadawał się do użytku także podczas wiosennego deszczu czy intensywnego słońca. Rośliny trzeba dobrze dopasować do rodzaju terenu i stopnia nasłonecznienia. Jedne najlepiej czują się w pełnym słońcu, inne doskonale rosną w półcieniu albo w zacienionych miejscach. Ważnym elementem współczesnego ogrodu są także dekoracje – to one tworzą klimat i sprawiają, że przydomowy ogród staje się wymarzoną oazą i miejscem wypoczynku.

Nowoczesne ozdoby ogrodowe – bogata oferta sklepów

Dominującym dziś trendem w aranżacji ogrodów jest styl nowoczesny. Ten prezentuje się lekko, nie przytłacza, a jednocześnie jest ciekawy i bardzo klimatyczny. Nowoczesny ogród to połączenie funkcjonalności i estetyki. Jego nieodłącznym elementem są dekoracje, często pełniące jednocześnie rolę praktyczną. Wśród nowoczesnych ozdób ogrodowych pojawiają się stylowe donice czy stojaki na rośliny. Modne są ogrody wertykalne czy umieszczane między roślinami ogrodowe rzeźby, najczęściej minimalistyczne, często wykonane z nietypowych materiałów. Dużą popularnością cieszy się też tak zwana biżuteria ogrodowa – drobne, ale przykuwające uwagę i dodające stylu dekoracje wpinane w ogrodzie. Nowoczesne ozdoby ogrodowe to także piękne świeczniki i latarnie stawiane na stole, schodkach, parapetach czy murkach – są dekoracją same w sobie, a wieczorem tworzą niezwykły nastrój. Dobrym pomysłem, by podrasować wygląd nowoczesnego ogrodu, mogą być także panele ogrodowe np. metalowe, czy minimalistyczna fontanna.

Gdzie kupić stylowe dodatki do ogrodu?

Nowoczesne ozdoby ogrodowe oferuje wiele sklepów specjalizujących się w akcesoriach do ogrodów, ale też liczne sklepy budowlane czy te z dekoracjami do domów i mieszkań. Ciekawe propozycje ozdób do aranżacji nowoczesnego ogrodu można znaleźć również w wielu sklepach internetowych. Poszukując dodatków, które pozwolą stworzyć wymarzoną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, najlepiej sprawdzić ofertę różnych producentów. Liczy się nie tylko styl pojedynczej dekoracji, ale też umiejętne łączenie ze sobą różnych przedmiotów. Jako nowoczesne ozdoby ogrodowe można wykorzystywać również elementy funkcjonalne: oświetlenie, meble, donice ogrodowe, wszelkiego rodzaju płotki czy panele, które służą do wydzielania stref w ogrodzie i zapewniają intymność, chroniąc przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl