Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Sypialnia z duszą – odkrywanie skandynawskiego piękna

17 lutego 2024 Sypialnia z duszą


Skandynawia w sypialni? Czemu nie! W ostatnich latach styl ten na dobre zagościł w naszych mieszkaniach. Jego minimalizm nie kojarzy się już z surowością i ograniczeniami, a raczej z zupełnie nowym spojrzeniem na kwestię dekoracji i organizacji przestrzeni.

Jak scharakteryzować sypialnię w stylu skandynawskim?

Najważniejszą cechą sypialni urządzonej w stylu skandynawskim jest oczywiście jej kolorystyka. Dominują tu pastele, beż i szarość. Naturalnie jest tu też sporo białej barwy, która podkreśla minimalistyczny design całości. Sercem tego pokoju jest łóżko skandynawskie, które – podobnie jak reszta mebli – ma dość prostą bryłę i jest wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno lub kamień.

W urządzonej tak sypialni nie brakuje również ciekawie przemyślanych dodatków. Stawia się tu przede wszystkim na naturalne dekoracje, a zwłaszcza zwiewne materiały wykonane z lnu, wełny i bawełny. Zaleca się, aby były one pokryte różnymi uporządkowanymi wzorami (np. kratą).

Jak zaaranżować oświetlenie w skandynawskiej sypialni?

Nowoczesne oświetlenie skandynawskie w sypialni to przede wszystkim lampy LED w różnych rozmiarach o określonej temperaturze światła. Co ważne, minimalistyczne oprawy nie wykluczają wszechstronności emitowanego światła. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia, dzięki któremu:

  • barwę (temperaturę) światła można wygodnie dostosowywać do własnych potrzeb,

  • mamy do czynienia z oświetleniem strefowym,

  • możemy bezpiecznie poruszać się po pokoju w porze nocnej i bez konieczności włączania głównego źródła światła.

Oświetlenie w stylu skandynawskim opiera się na prostych kloszach, które w razie potrzeby mogą być uzupełnione ażurowymi lub materiałowymi dodatkami.

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Oświetlenie i łóżko skandynawskie to nie wszystko. Oprócz niego w pomieszczeniu warto postawić stoliki nocne, które swą kolorystyką i formą będą nawiązywać do najważniejszego mebla w pokoju. Niezbędne jest też postawienie minimum jednej komody lub szafy, przy czym zaleca się, aby wybierać modele z dużą ilością przeszkleń. Dzięki temu przestrzeń sypialni będzie optycznie powiększona.

Na koniec warto też postawić na proste, ale za to funkcjonalne dodatki w postaci poduszek, narzut na łóżko i zasłon lub firanek, a także świec i koszy wiklinowych, w których można ustawić kwiaty ozdobne i inne dekoracje. W bihome.pl znajdą Państwo szereg inspiracji dla pomieszczeń skandynawskich, które sprawdzą się nie tylko w sypialni, ale też w wielu innych wnętrzach.

Materiał zewnętrzny

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sypialnia z duszą
Ogrodzenie panelowe
Co można wrzucić do worków Big Bag

Jesteś zainteresowany reklamą?