Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Grąbczewscy – znajdź wymarzone rośliny do swojego ogrodu!

16 stycznia 2023 Szkółka drzew i krzewów ozdobnych


Bez wątpienia ogród traktowany jest jako wizytówka domu. Nie trzeba być jednak zapalonym ogrodnikiem, aby być świadomym, że rola ogrodu nie kończy się wyłącznie na kwestii wizualnej. Przydomowy teren zieleni ma bowiem dawać wytchnienie i odpoczynek od pędu dnia codziennego. Być azylem i małą, prywatną przestrzenią.

Tutaj dobra zabawa łączy się z pracą, której efekty widać na przestrzeni wielu lat. Właśnie dlatego Twój osobisty plac zieleni musi być dopieszczony i rozplanowany w każdym calu. Jeśli poszukujesz inspiracji i wyjątkowych gatunków roślin – szkółka krzewów i roślin ozdobnych Grąbczewscy, pomoże Ci stworzyć ogród marzeń. 

Stwórz plan ogrodu i poznaj ofertę szkółki Grąbczewskich

Planowanie ogrodu to ważny i ekscytujący proces, który pozwoli stworzyć przestrzeń, w której będziesz mógł cieszyć się różnorodnymi roślinami i kwiatami – owocem Twojej pracy. Jednak przed zakupem wszelakiej roślinności, warto najpierw określić, czego oczekujesz od swojego ogrodu i jaką ma on pełnić funkcję. Ten oczywisty, coś niezwykle istotny ruch pozwoli ci w późniejszym czasie uniknąć pomyłek i konieczności przesadzania roślinności. Aby prawidłowo zaplanować ogród, jak podpowiada szkółka drzew, krzewów i iglaków Grąbczewscy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Wielkość ogrodu – obiektywnie ceń swoje możliwości

Pierwszym krokiem do uzyskania ogrodu marzeń, jest realne zdefiniowanie możliwości, jakimi dysponujemy. Chcemy bowiem uniknąć zagracenia i ograniczenia przestrzeni użytkowej. Duży ogród co prawda daje więcej możliwości i pozwala na bardziej swobodne planowanie, jednak nadal musi panować w nim ład i porządek. Zachowaj spójność gatunkową i zwróć szczególną uwagę, jaką wielkość i wygląd będą miały zakupione rośliny w okresie pełnej dojrzałości.

Jeśli masz mniejszy ogród, lepiej wybrać rośliny o mniejszym wzroście i umiarkowanym rozłożeniu. Inwestuj w smukłe, plastyczne, łatwe do formowania krzewy bądź drzewka karłowate. Rozważ hodowlę roślin zewnętrznych w ozdobnych donicach bądź skomponowanych w równe szpalery. W przypadku dużego ogrodu możesz zdecydować się na rozłożyste drzewa, takie jak klony czy brzozy, które będą dodawać uroku i charakteru. Szkółka bylin i drzew Grąbczewscy to gotowe inspiracje i wsparcie dla każdego ogrodnika.

  • Salix Purpurea Nana, znana jako Wierzba Purpurowa

To wolnorosnący, kulisty krzew liściasty, którego gęste, delikatne, brązowo czerwone pędy korzenne wzrastają wyprostowane ku górze. Krzew osiąga ok. 2 m wysokości i ok. 2,5 m szerokości, przy czym jest bardzo plastyczny pod względem formowania i bardzo dobrze znosi strzyżenie. Jego podłużne liście nadają jej delikatnego, srebrzystego koloru. Roślina idealnie prezentuje się w kompozycjach lub posadzona w szeregu.

  • Spiraea cinerea grefsheim powszechnie znana jako Tawuła Szara

Roślina o wysokich walorach dekoracyjnych. Malowniczo przewieszone, śnieżnobiałe skupiska kilkukwiatowych baldachronów przypominają lisie ogony. Ze względu na niskie wymagania pielęgnacyjne krzew jest idealną rośliną ozdobną nawet w ogrodzie początkującego ogrodnika.

Położenie ogrodu i panujące na nim warunki

Przestudiowanie położenia i warunków panujących w przydomowej przestrzeni, to podstawa dobrze zaplanowanego ogrodu i zapewnienia optymalnych warunków wzrostu rośliny. 

Przed zakupem roślin zweryfikuj więc, czy ogród jest nasłoneczniony, czy zacieniony? Czy gleba jest piaszczysta, czy może gliniasta? Te podstawowe informacje z pewnością pozwolą Ci wybrać odpowiednie rośliny.

Dobór roślin odpowiadających warunkom gleby i otoczenia to również oszczędność funduszy. Trafiona inwestycja nie będzie bowiem wymagała specjalnych, dodatkowych czynności. Zadbaj więc o to, aby zapewnić sadzonkom optymalne potrzeby, niezbędne do prawidłowego ich rozwoju. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące wybranych roślin znajdziesz na Grąbczewscy.com.

  • Euonymus alatus o nazwie trzmielina oskrzydlona

Roślina charakteryzuje się niewielką wysokością i zaokrąglonym kształtem. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykły, intensywny, różowy kolor obecny przez cały rok! Z powodzeniem może być wykorzystywany w formie niewysokiego, wielobarwnego żywopłotu. Jest to idealna roślina dla mocno nasłonecznionych terenów.

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, pamiętaj, aby wybierać rośliny, które są odporne na choroby i szkodniki. Dla własnej wygody inwestuj w wieloletnie rośliny, które przezimują w ogrodzie bez konieczności interwencji tj. okrywania, wykopywania. Wsparcie i profesjonale doradztwo zapewni Ci szkółka bylin i drzew liściastych Grąbczewscy.

Materiał zewnętrzny

Jak urządzić ogród przed domem

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jak urządzić ogród przed domem
basen ogrodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?