Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Uprawa roślin tropikalnych w growboxach

18 maja 2022 Uprawa roślin tropikalnych

Rośliny tropikalne to prawdziwe botaniczne piękności, które wymagają specjalnych warunków. Wszelkie odstępstwa od ich preferencji mogą zahamować ich wzrost lub, co gorsza, przyczynić się do zamierania. Warunki dla gatunków tropikalnych można łatwo stworzyć, hodują te tropikalne cuda w specjalnych growboxach.

Co to jest growbox?

Namioty uprawowe, czyli growboxy do mieszkań stają się coraz bardziej popularne. Dają możliwość zapewnienia roślinom dokładnie takich warunków, jakich one potrzebują. Możliwość sterowania klimatem poprawia kondycję roślin, umożliwia uprawę gatunków pochodzących z różnych stron świata, w tym roślin kolekcjonerskich. Growbox daje możliwość doświetlania roślin, dlatego ten produkt sprawdzi się u osób, które bardzo chcą uprawiać własne rośliny, a nie mają do tego warunków. Growboxy mogą mieć różne rozmiary oraz dodatkowe akcesoria, które można łatwo dopasować do swojej hodowli.

Zalety uprawy w growboxach?

Uprawa roślin w growboxach to właściwie same zalety. Sterowanie temperaturą, wilgotnością oraz światłem pozwala stworzyć warunki niemal idealne. Warto też zaznaczyć, że zastosowanie filtrów ogranicza ryzyko przedostania się szkodników lub patogenów do środka. Rośliny są zdrowe — nie trzeba więc stosować środków ochrony roślin, co pozytywnie wpływa na jakość plonów oraz na zdrowie właścicieli.

Growboxy pozwalają uprawiać rośliny egzotyczne, które wymagają wysokiej wilgotności powietrza oraz stałej, również dość wysokiej, temperatury. To także idealne miejsce do tworzenia rozsady warzyw oraz gatunków, które do kiełkowania wymagają sporej ilości ciepła. W domowym namiocie uprawowym można sadzić rośliny bez dostępu do naturalnego światła, wystarczy zastosować specjalne lampy, które wytwarzają widmo światła naturalnego, niezbędnego do przeprowadzenia fotosyntezy.

Pierwszy growbox, czyli jaki?

Zakup pierwszego growboxa powinien być dokładne przemyślany. Chodzi tutaj głównie o jego rozmiar oraz o dodatkowe akcesoria, które pozwolą sterować warunkami uprawy. Bardzo ważna jest lampa, która służy do doświetlenia roślin, zwłaszcza jeśli namiot będzie stał w miejscu, gdzie nie ma naturalnego światła. Growboxy wyposaża się również w filtry, dmuchawy oraz w mierniki.

Warto również zaznaczyć, że w namiocie uprawowym można uprawiać rośliny bez podłoża. Hydroponika w growboxach sprawdza się znakomicie. Początkujący ogrodnicy mogą zdecydować się na zestaw namiotowy — to najprostsze rozwiązanie na zdobycie kompletnego, pierwszego growboxa do samodzielnej uprawy roślin tropikalnych, warzyw lub ziół.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jak urządzić ogród przed domem
basen ogrodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?