Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne kwiaty do łazienki

6 maja 2021 kwiaty do łazienki


Z całą pewnością można stwierdzić, że łazienka jest bardzo istotnym miejscem w każdym domu lub mieszkaniu. Dlatego powinno się je w odpowiedni sposób udekorować. Idealnie do tego celu nadadzą się wszelkiego rodzaju kwiaty do łazienki. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać najbardziej popularne gatunki roślin, które sprawdzą się w tym pomieszczeniu.

Storczyk

Wśród najlepszych kwiatów, które sprawdzą się w łazience można przede wszystkim wymienić storczyki. Storczyki to rośliny, które bardzo pięknie kwitną, dlatego na pewno idealnie będą się prezentować we wnętrzach o różnym charakterze. Storczyk może rosnąć zarówno na słońcu, jak i na stanowisku w półcieniu. Jednak warto pamiętać o tym, aby w nadmierny sposób nie podlewać tej rośliny, ponieważ może to być dla niej bardzo niekorzystne. Pielęgnacja storczyków nie jest zbyt skomplikowana.

Zielistka

Kolejną rośliną, która bardzo dobrze sprawdzi się w łazience z całą pewnością jest zielistka. Roślina ma zielone liście z białym środkiem, które bardzo dobrze się prezentują. Zielistka najlepiej będzie wyglądać zawieszona pod sufitem lub na wysokiej półce. Dzięki temu będzie mogła wypuszczać nowe odnóżki. Warto również wspomnieć, że zielistka jest rośliną stosunkowo bezpieczną dla zwierząt. Dlatego idealnie sprawdzi się w domach lub mieszkaniach, w którym znajdują się również zwierzęta, takie jak koty.

Skrzydłokwiat

Wśród roślin, które bardzo dobrze sprawdzą się w łazience można również wymienić skrzydłokwiata. Jest to roślina, która bardzo pięknie kwitnie. Ma białe kwiaty w kształcie kielichów, a także zielone liście. Skrzydłokwiat to roślina, która sprawdzi się zarówno na stanowisku jasnym, jak i na stanowisku w półcieniu. Jednak nie powinno się ich ustawiać w pełnym słońcu. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu skrzydłokwiata, ponieważ bez wody może on stracić swój niepowtarzalny wygląd.

Monstera

Monstera to kolejna roślina, która idealnie sprawdzi się w łazience. Jest to kwiat, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny z uwagi na atrakcyjny wygląd swoich liści. Monsterę z powodzeniem można umieścić zarówno na stanowisku jasnym, jak i na stanowisku w półcieniu. Jednak w tym przypadku warto pamiętać również o tym, że monstera jest stosunkowo dużą rośliną i powinno się ją umieszczać jedynie w łazienkach o dużych rozmiarach. Wtedy będzie się prezentowała najbardziej korzystnie oraz będzie zachwycać swoimi dziurawymi liśćmi.

Zamiokulkas

Zamiokulkas również bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku każdej łazienki, dlatego warto się zastanowić nad jego wyborem. Jest to roślina, która ma stosunkowo niewielkie wymagania, jeśli chodzi o ilość światła. Sprawdzi się zarówno w półcieniu, jak i na stanowiskach zacienionych. Dlatego z powodzeniem można go nawet umieścić w łazience, w której nie ma okien. Zamiokulkas posiada piękne zielone liście, dlatego na pewno będzie fantastyczną dekoracją każdego pomieszczenia.

Paproć

Kolejną rośliną, która bardzo dobrze będzie się prezentować w łazience bez wątpienia jest tradycyjna paprotka. Podczas uprawy tej rośliny warto pamiętać przede wszystkim o jej regularnym podlewaniu, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia w całym procesie. W przeciwnym przypadku paproć może więdnąć oraz niekorzystnie się prezentować. Dlatego polega się o nią dbać w szczególny sposób. Paproć najlepiej umieścić na stanowisku z rozproszonym światłem. Wtedy będzie bardzo dobrze rosła i zachwycała swoim niepowtarzalnym wyglądem. Idealnie sprawdzi się w każdej łazience.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?