W jaki sposób donice podświetlane podniosą prestiż naszego ogrodu?

Upalne dni zachęcają do kąpieli słonecznych i zanurzaniu się w wodzie, a gdy nadejdzie wieczór, mamy ochotę na upojny chłód. Noc, migoczące gwiazdy na niebie i donice podświetlane na tarasie, uczynią nasz ogród piękną oazą wypoczynku.

Czym się kierować w wyborze donicy podświetlanej?

Każdy ogród jest inny i osoba zamieszkująca dom ma swój własny gust. Dlatego donice podświetlane mają przeróżny kształt, by każdy mógł wybrać taką, która będzie pasować do osobowości mieszkańca i ogrodowi nada niepowtarzalny klimat. Dzięki temu będziemy znakomicie się czuć w zaaranżowanym przez nas miejscu wypoczynku.

Wybierając donicę podświetlaną, musimy dopasować jej wielkość oraz kształt, a także rodzaj w zależności od jej przeznaczenia. W jednych donicach będzie można trzymać kwiaty, inne będą służyć jedynie jako dekoracyjny kamień, fontanna lub stolik. Stolik zamiast tradycyjnych nóg ma jako spód okrągłą donicę podświetlaną. Jest również w innej odmianie. To stożek ze ściętym wierzchołkiem odwróconym podstawą do góry. Na podstawie przymocowany blat służy jako stolik do aperitif bądź kolacji w stylu angielskim.

Donica podświetlana w ciągu dnia jest zgaszona. Wygląda jak eleganckie mleczne szkło, nadające posesji i ogrodowi innowacyjnego wyglądu i luksusu. Wieczorem i nocą oddają świetlisty blask, wprowadzając do pomieszczeń i na zewnątrz domu magię.

Gdzie umieścić donice podświetlane, by pasowały do całości ogrodu lub tarasu?

Jeżeli chcemy rozświetlić cały ogród, możemy donice podświetlane umieścić w równych odległościach blisko alejek, po których swobodnie będzie można spacerować. Świetnie w tej aranżacji sprawdzą się donice w kształcie opływowych kamieni polnych. Duże kamienie, które wydają świetlisty blask ze swojego wnętrza, działają na nasz nastrój i wprowadzają odprężenie. Natomiast ustawione donice podświetlane w kształcie olbrzymich diamentów blisko murowanego płotu wpłyną na naszą wyobraźnię, przenosząc nas w świat baśni.

Pośrodku trawnika świetnie wkomponuje się donica imitująca fontannę, a wystające z nich rozłożyste rośliny sprawią wrażenie tryskającej z fontanny wody. Blisko domu sprawdzą się donice podświetlane w postaci wysokich masywnych wazonów, w których będą rosnąć duże rośliny. Światło oświetlające kwiaty od dołu ukazuje rośliny w zupełnie innej głębi.

Na tarasie i w dużym salonie można ustawić zamiast lampy donice podświetlane degardo storus, które mają okrągły korpus, ścięty u góry i przykryty okrągłym blatem z wystającymi krawędziami poza kulę donicy. Wspaniały pomysł na stolik, by usiąść przy nim z filiżanką herbaty lub kieliszkiem wina.

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl