Meble ogrodowe – z czego powinny być wykonane?

Miejscem, gdzie najchętniej odpoczywamy po trudach codziennego dnia jest bez wątpienia ogród. To zewnętrza strefa, która jest oazą relaksu i wypoczynku. Niekiedy tętni życiem od spotkań towarzyskich urządzanych pod chmurką, innym razem przyjmuje postać sprzyjającej kontemplowaniu samotni. Aby przydomowa strefa odpoczynku należycie spełniała zadaną rolę, potrzebuje odpowiednio dobranych mebli ogrodowych, które nie dość, że zapewnią komfort i wygodę na świeżym powietrzu to dodatkowo nadadzą charakteru przydomowej aranżacji. Poszukując idealnego wyposażenia tarasowego, należy zwracać uwagę nie tylko na ich estetykę czy stylistykę, ale przede wszystkim rodzaj zastosowanego do produkcji materiału. To bowiem od głównego budulca zależy, jak długo dany zestaw mebli ogrodowych będzie nam służył. Nie każdy bowiem sprawdzi się w tym zakresie w równie zadawalającym stopniu!

W trudnym, zewnętrznym środowisku meble ogrodowe będą miały nieustanny kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Mowa oczywiście o zmieniających się temperaturach, wilgoci, promieniowaniu UV czy zanieczyszczeniach Wszystko to negatywnym echem będzie odbijało się na ich kondycji i prowadziło do niszczenia. Jaki zatem materiał okaże się najlepszym wyborem na kapryśną pogodę? Rozwiązania są dwa – aluminium oraz technorattan. To bowiem dwa budulce, jakie w wymagającym, zewnętrznym środowisku sprawdzą się wyśmienicie i na długo zachowają swój atrakcyjny wygląd.

Ogrodowy król we własnej postaci – o meblach tarasowych z technorattanu

Wyplatane sofy, krzesła, fotele, stoliki, a nawet wielkogabarytowe zestawy wypoczynkowe – meble ogrodowe z technorattanu szturmem podbiły serca właścicieli przydomowych stref relaksu i póki co nic nie wskazuje na to, aby miały odejść do lamusa. Skąd ta ogromna popularność? Przede wszystkim z efektownego wyglądu nawiązującego do najnowszych trendów modowych oraz wyjątkowej funkcjonalności, której nie straszne nawet największe pogodowe kaprysy. Jego charakterystyczna struktura nie przyjmuje wilgoci ani zanieczyszczeń, dzięki czemu pozwala zachować meble ogrodowe w należytej czystości – bez stosowania skomplikowanych zabiegów pielęgnujących.

A może aluminium?

Alternatywę dla mebli ogrodowych z technorattanu stanowią zestawy z lekkiego i antykorozyjnego aluminium, które doskonale prezentują się na wyposażeniu nowoczesnych tarasów. Łatwe w czyszczeniu, odporne na zmieniające się warunki pogodowe, a do tego pozwalające na pełną mobilność. Co ważne, mogą zimować na dworze, w związku z czym eliminują problem przechowywania po sezonie.

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl