Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne rośliny na skalniak

20 kwietnia 2021 rośliny na skalniak


W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie własnego ogrodu. Jego idealnym elementem z całą pewnością będzie skalniak, na którym będą rosły bardzo zróżnicowane rośliny. Wiele osób zastanawia się, jakie rośliny najlepiej się w tym przypadku sprawdzą. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać najlepsze gatunki.

Rozchodnik

Rośliny na skalniak z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane i zależne od indywidualnych preferencji oraz gustu. Jednak wśród najbardziej popularnych roślin w tym stylu można wymienić rozchodnika. Rozchodnik jest rośliną, która najczęściej jest wykorzystywana właśnie na różnego rodzaju skalniakach. Posiada stosunkowo grube liście, które zapobiegają utracie wody. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć różne gatunki rozchodnika, które różnią się między sobą na przykład kolorystyką.

Floks szydlasty

Wśród różnych roślin, które bardzo dobrze sprawdzą się na skalniakach można również wymienić floks szydlasty. Jest to roślina okrywkowa, która niezwykle korzystnie się prezentuje, jeśli rośnie w grupie. Podczas rozrastania się tworzy pięknie dywaniki z kwiatów, które warto mieć w swoim ogrodzie. Floks jest stosunkowo niski, dlatego bardzo dobrze będzie się komponował z pozostałymi roślinami w ogrodzie. Wśród nich można na przykład wymienić smagliczkę lub żagwin. Będzie to doskonały wybór.

Janowiec skrzydlaty

Janowiec skrzydlaty to kolejna roślina, która bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku każdego skalniaka. Janowiec to roślina o stosunkowo niewielkiej wysokości. Jest bardzo często wybierana jako jeden z elementów skalniaków, ponieważ idealnie się na nich prezentuje. Potrafi bardzo dokładnie zająć przestrzeń i szybko się rozrasta. Oprócz tego idealnie wygląda również w kompozycji z innymi niskimi i wysokimi roślinami, które porastają ogrody.

Barwinek pospolity

Kolejną rośliną, która bardzo dobrze sprawdzi się na skalniaku z całą pewnością jest barwinek pospolity. Jest to roślina zimozielona, która bardzo dobrze będzie się prezentować przez większą część roku. Roślina posiada niebieskie kwiaty, a także ciemnozielone liście. Stanowią one cenną okrywę gleby, dlatego z powodzeniem można je umieścić właśnie na wszelkiego rodzaju skalniakach. Barwinek pospolity bardzo często jest spotykany w polskich ogrodach, dlatego warto się zastanowić nad jego zasadzeniem. Na pewno w fantastyczny sposób się rozrośnie i będzie zachwycać oczy swoim wyglądem.

Goryczka bezłodygowa

Goryczka bezłodygowa to kolejna roślina, która idealnie będzie się prezentować w każdym ogrodzie oraz na skalniaku. Jest to górska bylina, która posiada stosunkowo duże kwiaty barwy ciemnoniebieskiej. Jednak można je spotkać również w barwie białej oraz różowej. Goryczka bezłodygowa najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, które są odpowiednio wilgotne. Tej rośliny nie powinno się podlewać z góry, ponieważ może to być dla niej bardzo niekorzystne działanie.

Rozwar wielokwiatowy

Wśród różnych roślin, które bardzo dobrze będą się prezentować na skalniakach można również wymienić rozwar wielokwiatowy. Roślina posiada kwiaty w kształcie dzwonków. Mogą mieć one różne kolory. Wśród nich wymienia się przede wszystkim niebieski, ale także biały oraz różowy. Rozwar wielokwiatowy niezwykle korzystnie się prezentuje na skalniaku, ale także bardzo dobrze wygląda w kompozycji z innymi roślinami. Warto się zdecydować na jego zasadzenie wraz z takimi roślinami, jak wiesiołek lub goździk. Na pewno taka kompozycja w fantastyczny sposób udekoruje każdy ogród.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?