Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne kwiaty z nasion do gruntu

24 kwietnia 2021 kwiaty z nasion do gruntu


Piękny ogród z całą pewnością stanowi fantastyczną ozdobę każdego domu. Dlatego warto o niego w szczególny sposób zadbać i zasadzić w nim rośliny, które będą się niezwykle korzystnie prezentować. Wśród nich można wymienić między innymi kwiaty z nasion do gruntu. Warto zapoznać się z listą najbardziej popularnych gatunków oraz wybrać dla siebie najlepsze spośród nich.

Nagietek lekarski

Kwiaty z nasion do gruntu z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Wśród nich wymienia się przede wszystkim nagietek lekarski, który kwitnie przez stosunkowo długi czas. Nagietek można wysiewać od marca aż do końca czerwca. Wtedy będzie kwitł partiami i zdobił ogród przez cały sezon. Dodatkowo warto wiedzieć, że nagietek ponawia kwitnienie. Dlatego warto do ściąć, a na jego miejscu pojawią się kolejne kwiaty.

Groszek pachnący

Wśród różnych kwiatów z nasion do gruntu można również wymienić groszek pachnący, który jest bardzo chętnie wybierany do ogrodów o różnym charakterze. Jest to pnącze jednoroczne, które posiada dość delikatne kwiatki. Mogą mieć one różną kolorystykę. Wśród nich wymienia się na przykład kwiaty w kolorze białym, różowym lub fioletowym. Groszek kwitnie przez około dwa tygodnie, dlatego warto go wysiewać w równych odstępach czasu. Dzięki temu będzie mieć możliwość kwitnięcia przez cały sezon. Dodatkowo groszek posiada bardzo piękny zapach, który na pewno zachwyci wiele osób.

Ślazówka

Kolejną rośliną, która na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie jest ślazówka. Jest to kwiat, który można wysiewać z nasion do gruntu. Roślina może osiągnąć nawet metr wysokości i kwitnie praktycznie przez całe lato. Kwiaty ślazówki mogą przybierać bardzo zróżnicowane barwy. Wśród nich wymienia się biel, ale także róż oraz fiolet. Nasiona powinno się wysiać do gruntu w marcu lub kwietniu. Dzięki temu roślina będzie bardzo pięknie wyglądać podczas całego sezonu.

Maciejka

Jedną z najbardziej popularnych roślin w każdym ogrodzie z całą pewnością jest maciejka, która pięknie się prezentuje w każdym przypadku. Roślina posiada zielone liście, a także małe i delikatne kwiatki. Maciejka ma silny zapach, który szeroko się roznosi. Jednak kwitnie jedynie przez około dwa tygodnie i nie ponawia kwitnienia. Maciejkę można sukcesywnie wysiewać przez cały sezon, zaczynając od kwietnia. Dzięki temu będzie można cieszyć się jej widokiem przez dłuższy czas, co na pewno zachwyci wiele osób.

Smagliczka nadmorska

W polskich ogrodach z całą pewnością można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych roślin, które są wysiewane z nasion do gruntu. Wśród nich wyróżnia się również smagliczkę nadmorską. Tego rodzaju roślina jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo posiada bardzo delikatne kwiatki. Smagliczka posiada bardzo intensywny i piękny zapach, dlatego z powodzeniem powinno się ją umieścić w każdym ogrodzie. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wielu terenów zielonych.

Aksamitka

Kolejną popularną rośliną, którą wysiewa się z nasion do gruntu z całą pewnością jest aksamitka. Aksamitka kwitnie przez całe lato, dlatego przez długi czas można się cieszyć jej widokiem. Jej kwiaty mogą mieć zarówno barwę żółtą, jak i pomarańczową. Aksamitkę powinno się wysiewać do gruntu w maju. Dzięki temu będzie mogła się rozwinąć i kwitnąć przez cały sezon. Aksamitka bardzo dobrze się prezentuje w towarzystwie różnych roślin, dlatego warto się zdecydować na jej zasadzenie. Jednak warto również pamiętać, że tego rodzaju roślina może stanowić przysmak dla ślimaków. Warto tego unikać, jeśli tylko istnieje taka możliwość.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?