Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Jak uprawiać rośliny w mieszkaniu w sterowanych warunkach?

18 stycznia 2022 rośliny mieszkanie

Niektóre gatunki roślin mogą wymagać indukowanych warunków, aby kwitnąć i wydawać owoce. Najważniejsza jest tutaj właściwa długość dnia oraz nocy. Takie zachowanie jest charakterystyczne dla gerbery, chryzantemy, gwiazdy betlejemskiej i niektórych sukulentów. Rośliny należy nieustanne oświetlać przez pewien czas, a potem zapewnić im okres ciemności. W domowych warunkach jest to niemożliwe, dlatego przydają się growboxy Secret Jardin.

Jakie warunki można stworzyć w growboxach?

Growboxy Secret Jardin mogą mieć postać namiotu, który zapewnia doskonałą izolację od światła. Dzięki temu można sterować oświetleniem w środku namiotu, wydłużać lub skracać dzień w zależności od potrzeb uprawianego gatunku roślin. Namiot zapewnia też dobrą ochronę od wilgoci, można w środku zamieścić termometry oraz grzałki, które będą podnosić temperaturę na optymalną dla danej rośliny. Secret Jardin to też producent niezbędnych akcesoriów do uprawy roślin, takich jak lampy LED, które pozwalają uzyskać światło o odpowiedniej dla wzrostu roślin fali. Lampy są energooszczędne, dzięki temu rachunki nie będą wysokie, a rośliny otrzymają światło o właściwej długości, które będzie sprzyjać intensywnej fotosyntezie. Warto zaznaczyć, że widmo światła jest inne dla stymulowania kwitnienia, a inne, jeśli chce się zwiększyć ilość liści. W namiotach do uprawy roślin istnieje możliwość stosowania wentylacji, przepływ powietrza pozytywnie wpływa na procesy zachodzące w komórkach roślinnych. W Sekrecie Jardin znajdzie się też wszystkie potrzebne akcesoria do mocowania roślin.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze growboxu?

Bardzo ważna jest wielkość namiotu do uprawy roślin. Produkty od Secret Jardinu mogą mieć różny kształt oraz wielkość. Niektóre rozwiązania idealnie sprawdzą się podczas uprawy roślin wysokich pnących, inne mogą być niższe, ale szersze. Pozwoli to na hodowanie większej ilości sadzonek. Namiot do uprawy domowej to też doskonała cieplarnia dla roślin egzotycznych, które do rozmnażania potrzebują wysokiej wilgotności oraz ciepła. W ten sposób można rozmnażać rośliny z nasion lub indukować tworzenie się korzeni u pnączy egzotycznych. Duże dark roomy Secret Jardin mają większą ilość otworów wentylacyjnych, wymagają większej ilości oświetlenia, przez co mogą generować wyższe koszty użytkowania. Warto też zaznaczyć, że w takich obiektach można z łatwością kontrolować napływ szkodników, istnieją filtry, które wyłapują zanieczyszczenia. W ten sposób można ograniczyć zużycie środków ochrony roślin, zwłaszcza przy uprawie gatunków wrażliwych.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?