Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne kwiaty wiosenne

4 maja 2021 kwiaty wiosenne


Wiosna z całą pewnością jest fantastyczną porą roku. Podczas niej wszystko budzi się do życia i wiele pięknych kwiatów rozkwita. Wiele osób zastanawia się, jak wybrać najbardziej korzystne kwiaty wiosenne do swojego ogrodu. Warto się na ten temat dowiedzieć nieco więcej oraz zapoznać z listą najbardziej popularnych kwiatów.

Narcyzy

Kwiaty wiosenne z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Jednak wśród nich wymienia się przede wszystkim narcyzy, które są kwiatami cebulowymi. Narcyzy powinno się zasadzić do gruntu we wrześniu. Dzięki temu będą miały możliwość zakwitnięcia w marcu. Narcyzy są mało wymagające i nie są trudne w uprawie. Dlatego bez większych problemów powinien sobie z nimi poradzić każdy człowiek, nawet taki, który jest początkujący w uprawie roślin. Narcyzy najlepiej rosną na miejscach słonecznych lub na stanowiskach w półcieniu.

Krokusy

Kolejnym kwiatem wiosennym, który bardzo dobrze się prezentuje w każdym ogrodzie z całą pewnością jest krokus. Dlatego warto się zastanowić nad jego zasadzeniem. Krokusy są jednymi z pierwszych kwiatów, które kwitną na wiosnę. Mogą się one nawet przebijać przez śnieg. Krokusy najlepiej rosną na glebie próchniczej oraz przepuszczalnej. Dobrze jeśli będzie ona nieco wilgotna. Tego rodzaju kwiaty powinno się sadzić do gruntu we wrześniu. Dzięki temu będą miały możliwość zakwitnięcia na wiosnę.

Przebiśniegi

Przebiśniegi to kolejne fantastyczne kwiaty, które mogą zakwitnąć na wiosnę. Bardzo często te kwiaty rosną również w naturalnym środowisku, na przykład w leśnych zagajnikach. Przebiśniegi to rośliny stosunkowo łatwe w uprawie. Najlepiej je sadzić w glebie przepuszczalnej i żyznej. Dodatkowo powinna być ona mocno wilgotna, ponieważ będzie to dawało najlepsze efekty. Przebiśniegi powinno się sadzić do gruntu we wrześniu, natomiast kwitnąć będą na początku wiosny, czyli w okolicach lutego i marca.

Hiacynty

Wśród różnego rodzaju wiosennych kwiatów można również wymienić hiacynty, które niezwykle korzystnie się prezentują w każdym ogrodzie. Hiacynty to rośliny cebulowe, które posiadają bardzo rozwinięte kwiatostany. Hiacynty występują w wielu kolorach, a więc mogą stanowić bardzo dekoracyjne rozwiązanie w każdym ogrodzie. Warto się na nie zdecydować, żeby cieszyło oczy. Cebulki hiacyntów powinno się zasadzić do gruntu we wrześniu. Dzięki temu będą miały możliwość zakwitnięcia w okolicach kwietnia.

Szafirki

Szafirki to kolejne kwiaty wiosenne, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób. Szafirki to rośliny cebulowe, które posiadają bardzo drobne kwiaty. Powinno się je wsadzać do gruntu we wrześniu. Dzięki temu będą mogły zakwitnąć na wiosnę oraz ozdobić ogród swoim pięknym i niezwykle korzystnym wyglądem. Szafirki najczęściej występują w barwie niebieskiej, jednak można spotkać je również w innych kolorach. Tego rodzaju rośliny bardzo dobrze się komponują na skalniakach, a także w towarzystwie innych kwiatów.

Tulipany

Kolejnym gatunkiem kwiatów, które często kwitną na wiosnę z całą pewnością są tulipany. Tulipany są jednymi z najbardziej popularnych wiosennych kwiatów. Można je znaleźć w sprzedaży w różnych gatunkach, a także kolorach. Dzięki ich odpowiedniemu doborowi z całą pewnością będą stanowiły fantastyczny element dekoracyjny każdego ogrodu. Warto zastanowić się nad ich zasadzeniem, ponieważ będzie to niezwykle korzystne rozwiązanie w przypadku wielu ogrodów. Tulipany powinno się sadzić do gruntu jesienią. Dzięki temu będą miały możliwość kwitnąć na wiosnę oraz fantastycznie się prezentować.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?