Strona główna
Rośliny
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne rośliny doniczkowe

28 kwietnia 2021 rośliny doniczkowe


Z całą pewnością można stwierdzić, że rośliny doniczkowe są fantastycznym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Dlatego warto je w odpowiedni sposób dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych gatunków roślin. Warto się zapoznać z listą najbardziej popularnych okazów oraz wybrać coś dla siebie.

Aloes

Wśród najbardziej popularnych roślin doniczkowych można przede wszystkim wymienić aloes, który jest chętnie wybierany do wielu wnętrz. Jest to roślina bardzo wytrzymała i stosunkowo prosta w uprawie. Dlatego bez większych problemów powinien sobie z nią poradzić każdy człowiek, nawet taki, który jest początkujący w uprawie roślin. Najlepszym wyborem dla aloesu będzie stanowisko słoneczne. Oprócz tego roślina wymaga dość umiarkowanego podlewania, dlatego nie warto w tej kwestii przesadzać.

Kaktus

Kolejną rośliną doniczkową, która na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w wielu domach lub mieszkaniach bez wątpienia jest kaktus. Kaktus idealnie sprawdzi się wśród wszystkich osób początkujących w uprawie roślin, ponieważ jest to mało wymagający gatunek. W sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane gatunki kaktusów, które różnią się między sobą wyglądem. Dzięki temu bez większych problemów będzie można dopasować konkretną roślinę do swoich indywidualnych preferencji oraz gustu.

Dracena obrzeżona

Wśród różnych roślin, które będą doskonałym wyborem do domu lub mieszkania z całą pewnością można wymienić dracenę obrzeżoną. Dracena to roślina, która jest stosunkowo prosta w uprawie i nie ma żadnych specjalnych wymagań. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie stanowisko słoneczne, jednak dracenę z powodzeniem można również umieścić w półcieniu. Dodatkowo roślinę powinno się podlewać w bardzo umiarkowany sposób. Idealnie będzie raz na tydzień lub nawet raz na dwa tygodnie.

Grubosz drzewiasty

Grubosz drzewiasty to kolejna roślina doniczkowa, która będzie się idealnie prezentować w wielu wnętrzach o różnym charakterze. Grubosz drzewiasty inaczej nazywany jest również drzewkiem szczęścia. Jest to roślina bardzo znana i chętnie wybierana przez wiele osób. Jest to roślina wieloletnia, która rośnie stosunkowo powoli. Podczas wiosny i lata grubosza należy podlewać dość obficie, ponieważ tego wymaga do harmonijnego wzrostu. W przypadku grubosza drzewiastego najlepiej sprawdzą się jasne oraz słoneczne stanowiska.

Scindapsus złoty

Wśród różnych ciekawych roślin doniczkowych można również wymienić taki kwiat, jak scindapsus złoty. Jest to roślina, która prezentuje się bardzo dekoracyjnie. Dlatego na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w wielu wnętrzach, zarówno w domach, jak i mieszkaniach. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się jasne stanowisko, jednak nie powinno się ono znajdować w pełnym słońcu. Oprócz tego scindapsus złoty wymaga dość umiarkowanego podlewania. Wtedy na pewno będzie się najlepiej rozwijał.

Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny to kolejna roślina, która z całą pewnością będzie bardzo dobrze wyglądać wśród innych elementów wyposażenia domu lub mieszkania. Roślina nie lubi zbyt częstego podlewania, ponieważ może to powodować jej gnicie. Dlatego ten kwiat idealnie sprawdzi się wśród wszystkich osób, które na co dzień zapominają o tym, aby podlewać kwiaty. Oprócz tego zamiokulkas zamiolistny rośnie stosunkowo szybko. Najlepszym wyborem będą miejsca jasne. Nie powinno się w tym przypadku wybierać zacienionych stanowisk, ponieważ może to mieć bardzo niekorzystny wpływ na roślinę.

Ogrodzenie panelowe

Redakcja ogrody-perspektywa.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do ogrodu, praktyczne porady ogrodnicze oraz fascynacja roślinami spotykają się, by dostarczyć Ci niekończącego się źródła inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji zieleni!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rośliny mieszkanie
kwiaty do łazienki
kwiaty wiosenne

Jesteś zainteresowany reklamą?